ASPER TIMING

RAPLA KARDIRADA


Rapla kardirada on valminud 1984 aastal endise Juuru kardisportlase Arge Peeveri algatusel. Väidetavalt tollajal üks parema projektiga kardiradasid Eestis. Suurimaks rahvusvaheliseks kardispordi võistluseks võib Rapla kardirajal pidada 1990. aastal Eesti, Läti, Leedu ja Kanada sõpruskohtumist. Rapla kardirada on kardispordi tarbeks tänaseni aktiivselt kasutusel. Alates 2019 aasta kevadest haldab Rapla kardirada Margus Leesmaa

Ringraja pikkus: 1035 meetrit
Laius: 9-11 meetrit
Asukoht: Ridaküla, Rapla vald, Raplamaa                   GPS: 59° 1′ 18″ N; 24° 50′ 36″ E
Valmis: 1984 (Renoveeriti 2003)                               Kurve: 9 (6 vasakule, 3 paremale)                       Sõidusuund: vastupäeva
Maksimaalne startijate arv: 30                         
Web: www.raplakardirada.eu
Raja projekteerija:
Pole position:
vasak

Foto: Tõnis KRIKK

EESTI KARDISPORDI MV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID RAPLA KARDIRAJAL:

Cadet
54.143 (68,818 km/h) Nikita LJUBIMOV, EST, AGS Racing, Kosmic / Vortex / Vega 12.05.2018 (RACE)
54.441 (68,331 km/h) Nikita LJUBIMOV, EST, AGS Racing, Kosmic / Vortex / Vega 12.05.2018 (QUALIFY)

Retro N
52.927 (70,399 km/h) Aadu KROON, EST, IVR Racing 13.07.2019 (RACE)
53.112 (70,154 km/h) Aadu KROON, EST, IVR Racing 13.07.2019 (QUALIFY)

Rotax MicroMax                             
51.025 (73,023 km/h) Roberts VITOLS, LAT, ProVento Racing, CRG, Vega 21.09.2012 (RACE)
51.468 (72,394 km/h) Roberts VITOLS, LAT, ProVento Racing, CRG, Vega 21.09.2012 (QUALIFY)

Micro 60
48.367 (77,036 km/h) Hugo RAJAMETS, EST, Vihur Team, BirelART / TM / Vega 13.07.2019 (RACE)
48.183 (77,330 km/h) Hugo RAJAMETS, EST, Vihur Team, BirelART / TM / Vega 13.07.2019 (QUALIFY)

Mini 60
46.609 (79,942 km/h) Ruben VOLT, EST, DHR Estonia, Energy / TM / Vega 12.05.2018 (RACE)
46.554 (80,036 km/h) Carmen KRAAV, EST, DHR Estonia, Energy / TM / Vega 12.05.2018 (QUALIFY)

Rotax MiniMax                              44.811 (83,149 km/h) Vadim DZJUBENKO, LAT, Kika Motorsport, Gillard 15.05.2010 (RACE)                                   44.579 (83,582 km/h) Vadim DZJUBENKO, LAT, Kika Motorsport, Gillard 15.05.2010 (QUALIFY)

Retro A
44.040 (84,605 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST 13.07.2019 (RACE)
43.783 (85,102 km/h) Tanel TOOMINGAS, EST, Jõgisoo Kardiklubi 13.07.2019 (QUALIFY)

Rotax Junior
43.046 (86,559 km/h) Georg KÕSS, EST, TGT Racing, Tony Kart / Rotax 125 / Mojo 04.07.2015 (RACE)
42.831 (86,993 km/h) Ragnar VEERUS, EST, AGS Racing, Tony Kart / Rotax 125 / Mojo 04.07.2015 (QUALIFY)

X30 Senior
42.658 (87,346 km/h) Siim LEEDMAA, EST, AIX Racing, Tony Kart / IAME / Vega 12.05.2018 (RACE)
42.407 (87,863 km/h) Siim LEEDMAA, EST, AIX Racing, Tony Kart / IAME / Vega 12.05.2018 (QUALIFY)

Rotax Max
42.593 (87,479 km/h) Sten Dorian PIIRIMÄGI, EST, AIX Racing, Tony Kart / Rotax 125 / Mojo 04.07.2015 (RACE)
42.527 (87,615 km/h) Kaspar KORJUS, EST, AIX Racing, Tony Kart / Rotax 125 / Mojo 04.07.2015 (QUALIFY)

Rotax Masters
42.546 (87,576 km/h) Priit SEI, EST, AGS Racing, Tony Kart/ Rotax 125 / Mojo 13.07.2019 (RACE)
42.642 (87,379 km/h) Priit SEI, EST, TGT Racing , Tony Kart / Rotax 125 / Mojo 12.05.2018 (QUALIFY)

Rotax DD2
42.343 (87,996 km/h) Mario VENDLA, EST, AGS Racing, Maddox / Rotax 125 / Mojo 15.05.2010 (RACE)
41.997 (88,721 km/h) Kenneth HILDEBRAND, SWE, AGS Racing, Zanardi / Rotax 125 / Mojo 06.05.2011 (QUALIFY)

X30 Junior
42.143 (88,413 km/h) Ronan Patrick HAKALA, EST, DHR Estonia, FA Kart / IAME / Vega 12.05.2018 (RACE)
42.265 (88,158 km/h) Ronan Patrick HAKALA, EST, DHR Estonia, FA Kart / IAME / Vega 12.05.2018 (QUALIFY)

OK Junior
41.986 (88,744 km/h) Markus KAJAK, EST, Liqui Moly Roli Racing Team, Kosmic / ... / Vega 13.07.2019 (RACE)
41.927 (88,869 km/h) Markus KAJAK, EST, Liqui Moly Roli Racing Team, Kosmic / ... / Vega 13.07.2019 (QUALIFY)

OK
41.481 (89,824 km/h) Randel-Erik EVESTUS, EST, TARK Racing, Parolin / TM / Vega 13.07.2019 (RACE)
41.195 (90,448 km/h) Randel-Erik EVESTUS, EST, TARK Racing, Parolin / TM / Vega 13.07.2019 (QUALIFY)

KZ2
40.933 (91,027 km/h) Georg KÕSS, EST, TGT Racing, Tony Kart / Vortex / Vega 12.05.2018 (RACE)
40.597 (91,780 km/h) Mark Villem MOOR, EST, AIX Racing, Tony Kart / TM / Vega 27.05.2017 (QUALIFY)

* * * * *

PROKART EESTI KV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID RAPLA KARDIRAJAL: 

Cadet
55.074 (67,654 km/h) Jasper KORS, EST, Heveko Racing, Tony Kart, IAME 17.08.2019 (RACE)
55.570 (67,051 km/h) Jasper KORS, EST, Heveko Racing, Tony Kart, IAME 17.08.2019 (QUALIFY)

Retro N
52.991 (70,314 km/h) Andrus GOLUBOV, EST, 6 KKK 17.08.2019 (RACE)
53.206 (70,030 km/h) Andrus GOLUBOV, EST, 6 KKK 17.08.2019 (QUALIFY)

Raket 85
48.992 (76,053 km/h) Edgars MARTINSONS, LAT, Kandavas kartinga klubs, Tony Kart 17.08.2019 (RACE)
49.066 (75,939 km/h) Edgars MARTINSONS, LAT, Kandavas kartinga klubs, Tony Kart 17.08.2019 (QUALIFY)

Rotax MicroMax
48.740 (76,446 km/h) Trofim KROTOV, RUS, AGS Racing, Exprit 17.08.2019 (RACE)                                  
48.853 (76,270 km/h) Toms STRELE, LAT, SM Racing, Tony Kart 17.08.2019 (QUALIFY)

Micro 60
48.728 (76,465 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, Kart Republic, TM 17.08.2019 (RACE)
48.842 (76,287 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, Kart Republic, TM 17.08.2019 (QUALIFY)

Retro Minsk
47.841 (77,883 km/h) Paul KESA, EST, Tony Kart 17.08.2019 (RACE)
46.784 (79,643 km/h) Paul KESA, EST, Tony Kart 17.08.2019 (QUALIFY)

Mini 60
47.102 (79,105 km/h) Mark DUBNITSKI, EST, DHR Estonia, Kart Republic, TM 17.08.2019 (RACE)
46.869 (79,498 km/h) Mark DUBNITSKI, EST, DHR Estonia, Kart Republic, TM 17.08.2019 (QUALIFY)

Rotax MiniMax
46.704 (79,779 km/h) Martins JANOVSKIS, LAT, MRG Racing, Exprit 17.08.2019 (RACE)
46.386 (80,326 km/h) Martins JANOVSKIS, LAT, MRG Racing, Exprit 17.08.2019 (QUALIFY)

Rotax Junior
44.182 (84,333 km/h) Tomass STOLCERMANIS, LAT, RM Latvia, Kosmic 17.08.2019 (RACE)
43.941 (84,796 km/h) Tomass STOLCERMANIS, LAT, RM Latvia, Kosmic 17.08.2019 (QUALIFY)

TAG 125 Open 40+ / Rotax 40+                           44.122 (84,448 km/h) Tarvi VIIK, EST, Tony Kart 16.07.2016 (RACE)        
44.390 (83,938 km/h) Tarvi VIIK, EST, Tony Kart 16.07.2016 (QUALIFY)

Retro CZ
44.076 (84,536 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST, Tabasalu Kardiklubi, CRG 17.08.2019 (RACE)
43.714 (85,236 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST, Tabasalu Kardiklubi, CRG 17.08.2019 (QUALIFY)

X30 Junior
43.846 (84,979 km/h) Kert AHU, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME 17.08.2019 (RACE)
44.229 (84,243 km/h) Kert AHU, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME 17.08.2019 (QUALIFY)

TAG 125 Open Junior / Rotax Junior Open                       43.695 (85,273 km/h) Sander SEPP, EST, Gear Racing, Kosmic 16.07.2016 (RACE)   
43.699 (85,265 km/h) Sander SEPP, EST, Gear Racing, Kosmic 16.07.2016 (QUALIFY)

X30 Senior
43.583 (85,492 km/h) Tony Joakim GRANLUND, EST, Liqui Moly Roli Motorsport, Kosmic, IAME 17.08.2019 (RACE)
43.374 (85,904 km/h) Tony Joakim GRANLUND, EST, Liqui Moly Roli Motorsport, Kosmic, IAME 17.08.2019 (QUALIFY)

TAG 125 Open / Rotax Senior Open                      43.419 (85,815 km/h) Ragnar VEERUS, EST, AGS Racing, Tony Kart 16.07.2016 (RACE) 
43.374 (85,904 km/h) Ragnar VEERUS, EST, AGS Racing, Tony Kart 16.07.2016 (QUALIFY)

DD2 Open Masters
43.417 (85,819 km/h) Heigo HUMMEL, EST, Talvar Racing, Tony Kart 17.08.2019 (RACE)
43.325 (86,001 km/h) Heigo HUMMEL, EST, Talvar Racing, Tony Kart 17.08.2019 (QUALIFY)

Rotax Max
43.376 (85,900 km/h) Dominik SINKEVITS, EST, AGS Racing, Kosmic 17.08.2019 (RACE)
42.869 (86,916 km/h) Dominik SINKEVITS, EST, AGS Racing, Kosmic 17.08.2019 (QUALIFY)

Rotax DD2 Masters
42.813 (87,030 km/h) Priit SEI, EST, AGS Racing, Tony Kart 17.08.2019 (RACE)
42.567 (87,533 km/h) Henrijs GRUBE, LAT, Team Victoria, KR Kart 17.08.2019 (QUALIFY)

DD2 Open                                
42.663 (87,336 km/h) Mattias RINGBERG, EST, Jõgisoo Kardiklubi, Kosmic 17.08.2019 (RACE)       
42.649 (87,364 km/h) Christopher LILLEORG, EST, IVR Racing, Kosmic 17.08.2019 (QUALIFY)

Rotax DD2
42.240 (88,210 km/h) Ragnar VEERUS, EST, TGT Racing, BirelART 17.08.2019 (RACE)
42.027 (88,657 km/h) Ragnar VEERUS, EST, TGT Racing, BirelART 17.08.2019 (QUALIFY)

KZ2 Pro
42.047 (88,615 km/h) Rando HANSON, EST, Krauman Motors, Tony Kart, Modena 17.08.2019 (RACE)
41.789 (89,162 km/h) Aivo Menken PARTS, EST, IVR Racing, CRG, Modena 17.08.2019 (QUALIFY)

KZ2 Open
41.619 (89,526 km/h) Antti RAMMO, EST, TARK Racing, BirelART 17.08.2019 (RACE)
41.124 (90,604 km/h) Jakob Mattias OJA, EST, AIX Racing, Tony Kart 17.08.2019 (QUALIFY)


* * * * *

MOOTORRATASTE KLASSIDE RINGIREKORDID RAPLA KARDIRAJAL:

Speedline
1:08.053 (54,751 km/h) Hannes SOOMER, EST, Speedline Racing, Honda 22.05.2009 (RACE)
1:04.651 (57,633 km/h) Kert RÄBOVÕITRA, EST, Speedline Racing, Honda 22.05.2009 (QUALIFY)

* * * * * 

KUNAGISTE EESTI KARDISPORDI MV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID RAPLA KARDIRAJAL:

Juku
62.58 Henri KLAAR, EST, Ergon KT 1994

Kadett-Junior
55.04 Tanel BURMAKIN, EST, Ergon KT 1994

Pioneer
54.68 Meelis MEEMANN, EST, Võru Autobaas 1990

Junior-B
52.26 Meelis KINGU, EST, Norma 1993

Sojuz-B
50.90 Urmas UUSNEEM, EST, Harju KEK 1990

Kadett
50.59 Lauri TELLING, EST, Saduküla 1996

Junior
50.38 Egon LOOMETS, EST, EKE EMV 1991

Sojuz-A
50.32 Vladimir IVANOV, EST, EKE EMV 1991

Vormel CZ
50.23 Toomas KALLASMAA, EST, Saduküla 1991

Micro                                  49.547 (75,201 km/h) Kaur RÕÕMUSSAAR, EST, Roli Motors Team, Swiss Hutless 15.05.2010 (RACE)                             49.790 (74,834 km/h) Jan Markus KÕÕRA, EST, AGS Racing, Tony Kart 15.05.2010 (QUALIFY)

KF6                                   48.937 (76,139 km/h) Nikita GRITCKEVICH, RUS, PremiLux Racing, Luxor 05.05.2012 (RACE)                                   49.068 (75,935 km/h) Nikita GRITCKEVICH, RUS, PremiLux Racing, Luxor 05.05.2012 (QUALIFY)

M-125
47.62 Karel SEPPA, EST, Walter TRT 1995

Vormel B
47.30 Egon LOOMETS, EST, Petri Trade 1993

Raket 85                                  47.245 (78,865 km/h) Ian Adrian JÕEORG, EST, Roli Motors Team, Tony Kart 02.05.2010 (RACE)                                   47.496 (78,208 km/h) Remo RAHULA, EST, Roli Motors Team, Tony Kart 15.05.2010 (QUALIFY)

Yamaha
45.415 (82,043 km/h) Madis TÄHT, EST, Vihur Team 14.05.2005 (RACE)
45.350 Karel VERGI, EST, M.K.E. Motorsport 14.05.2005 (QUALIFY)

R-100/ICA-Junior
45.343 Henry KIVIORG, EST, Vihur Team 22.09.2001 (RACE)
44.744 Philip KLAAR, EST, Klaar Mootorsport 12.06.1999 (QUALIFY)

Vormel Super A
44.67 Meelis KINGU, EST, Asmer & Elstera 1996

ICA
44.423 Konstantin GORDIJENKO, EST, Energy Racing Club 22.09.2001 (RACE)
44.466 Martti PIETILÄ, FIN, PP Racing 22.09.2001 (QUALIFY)

Vormel C/ICC
44.33 Margus LEOTOOTS, EST, Paide Kart 1997
43.707 Modris STEINERTS, LAT 12.06.1999 (QUALIFY)


   
Foto: Jan KUMAN