ASPER TIMING

AUTO24RING



auto24ring on Eesti ainuke autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rada. Rada on kasutusel 1990. aastate algusest, 2012. aastal lõppenud rekonstrueerimise järel saab võistlusi pidada neljal eri pikkuse ja kujuga trassil, millest pikim on 3,2 kilomeetrit. Lisaks kuulub kompleksi ka rallikrossirada, off-road rada, samuti suur boksiväljak, teenindushooned koos statsionaarsete garaažidega ja kõik muu juurdekuuluv. Täna on auto24ring moodsaim ringrajakompleks kogu Põhja-Euroopas ning omab FIA Grade 4 litsentsi.

Ringraja pikkus: 3172 m
S1: 1,277 m
S2: 0,972 m
S3: 0,923 m                                                                                                            
Laius: 12-14 m
Asukoht: Audru ringrada, Papsaare küla, Audru vald 88317, Pärnumaa
GPS: 58°24′16″N 24°27′00″E
Valmis: 2012
Kurve: 15 (5 paremkurvi, 10 vasakkurvi)
Sõidusuund: päripäeva
Maksimaalne startijate arv: 32
Web: www.auto24ring.ee
Raja projekteerija: Tarmo Sulger
Pole position:
vasak

Foto: Marek AARDEVÄLJA

AUTORINGRAJA VÕISTLUSSÕITUDE RINGIREKORDID AUTO24RINGIL:

Formula Scandic (Eesti MV)
1:11.579 (159,432 km/h) Martin RUMP, EST, Team Scuderia Nordica, Formula Renault FR2000 11.05.2013 (RACE)
1:12.399 (157,626 km/h) Antti RAMMO, EST, ALM Motorsport, Formula Renault FR2000 03.05.2015 (QUALIFY)

SMP F4
1:11.890 (158,8xx km/h) Nikita TROITSKIY, RUS, Koiranen GP, Tatuus-Abarth F4-T014 03.10.2015 (RACE)
1:11.910 (158,8xx km/h) Enaam AHMED, GBR, Koiranen GP, Tatuus-Abarth F4-T014 02.10.2015 (QUALIFY)

Baltic GT PRO (BaTCC, Soome MV)
1:14.236 (153,823 km/h) Pertti KUISMANEN, FIN, Formula K Executive Club, Chrysler Viper GTS-R 30.06.2016 (RACE)
1:13.147 (156,113 km/h) Pertti KUISMANEN, FIN, Formula K Executive Club, Chrysler Viper GTS-R 30.06.2016 (QUALIFY)

Baltic GT PRO Endurance
1:14.692 (152,787 km/h) Flash Racing Latvia (Mikk MAATEN), LAT, Lamborghini Huracan 22.09.2019 (RACE)
1:15.293 (151,568 km/h) Skuba Racing Team, LTU, Porsche 911 GT3 997 22.09.2017 (QUALIFY)

Porsche GT3 Cup Trophy (Soome MV)
1:15.323 (151,508 km/h) Jonas GELZINIS, LTU, Porsche 911 GT3 CUP 991.1  30.06.2017 (RACE)
1:15.689 (150,870 km/h) Raimo KULLI, EST, EST 1 Racing, Porsche 991 GT3 30.06.2016 (QUALIFY)

Formula Renault 1,6 (Rootsi MV)
1:16.011 (150,136 km/h) Martin RUMP, EST, Team Scuderia Nordica, Formula Renault 1,6 15.06.2013 (RACE)
1:17.174 (147,874 km/h) Kevin AABOL, SWE, Aabol Racing, Formula Renault 1,6 09.08.2014 (QUALIFY)

X1 Endurance
1:16.176 (149,811 km/h) Arunas GRANSKAS, Rokas STEPONAVICIUS, Eugenijus MISIURA - 15 min GSR-TELSIU-STATYBA, LTU, Radical SR5 18.05.2014 (RACE)
1:17.488 (147,274 km/h) Arunas GRANSKAS, Rokas STEPONAVICIUS, Eugenijus MISIURA - 15 min GSR-TELSIU-STATYBA, LTU, Radical SR5 17.05.2014 (QUALIFY)

HRX Camaro Cup (Soome MV)
1:16.952 (148,300 km/h) Jari NURMINEN, FIN, Uudenmaan Autourhelijat, Chevrolet Camaro 30.06.2017 (RACE)
1:17.032 (148,146 km/h) Jari NURMINEN, FIN, Uudenmaan Autourhelijat, Chevrolet Camaro 10.05.2013 (QUALIFY)

Formula Ford (Soome MV)
1:17.549 (147,159 km/h) Aleksanteri HUOVINEN, FIN, OFK-125, van Diemen LA10 28.06.2014 (RACE)
1:16.575 (149,030 km/h) Aleksanteri HUOVINEN, FIN, OFK-125, van Diemen LA10 27.06.2014 (QUALIFY)

BTC2 / TCR (BaTCC)
1:17.892 (146,511 km/h) Tõnu SOOMER, EST 03.05.2015 (RACE)
1:17.196 (147,831 km/h) Tõnu SOOMER, EST 03.05.2015 (QUALIFY)

The GranTourismo (Soome MV)
1:18.033 (146,246 km/h) Luka NURMI, FIN, Porsche GT3 997.2 29.06.2019 (RACE)
1:17.052 (148,108 km/h) Luka NURMI, FIN, Porsche GT3 997.2 28.06.2019 (QUALIFY)

Formula Mondial (Eesti KV, Superkoss KV, Läti MV)
1:18.272 (145,799 km/h) Taavi KUUL, EST, Estonia 21-M 22.09.2019 (RACE)
1:19.581 (143,401 km/h) Andris GRIKIS, LAT, Estonia 21-10 29.06.2019 (QUALIFY)

A3000+ Endurance
1:18.357 (145,641 km/h) HEGELMANN TRANSPORTE BY ALGIRD, LTU, Hyundai i30 TCR 22.09.2018 (RACE)
1:16.971 (148,264 km/h) HEGELMANN TRANSPORTE BY ALGIRD, LTU, Hyundai i30 TCR 22.09.2018 (QUALIFY)

TCR (BaTCC)
1:18.650 (145,099 km/h) Julius ADOMAVICIUS, LTU, Cupra TCR DSG 22.09.2019 (RACE)
1:18.427 (145,511 km/h) Julius ADOMAVICIUS, LTU, Cupra TCR DSG 22.09.2019 (QUALIFY)

Porsche Sports Cup (Soome MV)
1:17.549 (147,159 km/h) Jari OLLILA, FIN, Porsche GT3 Cup R 29.06.2019 (RACE)
1:19.495 (143,556 km/h) Jari OLLILA, FIN, Porsche GT3 Cup R 28.06.2019 (QUALIFY)

Baltic GT AM Endurance
1:19.600 (143,367 km/h) Rotoma Racing, LTU, BMW M3 E92 21.09.2019 (RACE)
1:26.243 (132,324 km/h) Rotoma Racing, LTU, BMW M3 E92 20.09.2019 (QUALIFY)

Baltic GT AM (BaTCC)
1:19.769 (143,063 km/h) Marius DIJOKAS, LTU, BMW 316 22.09.2019 (RACE)
1:18.620 (145,154 km/h) Roberts RODE, LAT, Nissan 200SX 22.09.2019 (QUALIFY)

TCR Endurance
1:20.605 (141,579 km/h) Skuba Racing Team, LTU, VW Golf GTI TCR SEQ 21.09.2019 (RACE)
1:27.124 (130,986 km/h) Dream 2 Drive PRO, LTU, Cupra TCR DSG 20.09.2019 (QUALIFY)

BTC1 (BaTCC)
1:22.457 (138,399 km/h) Andrey YUSHIN, RUS, Honda Civic TYPE-R 27.05.2017 (RACE)
1:22.389 (138,514 km/h) Andrey YUSHIN, RUS, Honda Civic TYPE-R 27.05.2017 (QUALIFY)

Diesel Endurance
1:22.526 (138,284 km/h) Rimo, LTU, BMW 30.04.2016 (RACE)
1:21.493 (140,037 km/h) Rimantas BLAZULIONIS, Saulius VITKAUSKAS - RIMO, LTU, BMW 330D 17.05.2014 (QUALIFY)

Vabaklass (Superkross KV)
1:24.328 (135,329 km/h) Romet TSIRNA, EST, Honda CRX, Erki Sport 01.09.2019 (RACE)
1:24.518 (135,024 km/h) Romet TSIRNA, EST, Honda CRX, Erki Sport 01.09.2019 (QUALIFY)

A3000 Endurance
1:24.637 (134,835 km/h) RDsigns Racing, LTU, BMW Z4 22.09.2018 (RACE)
1:24.197 (135,539 km/h) RDsigns Racing, LTU, BMW Z4 22.09.2018 (QUALIFY)

Formula Eastern (Eesti KV, Superkoss KV, Läti MV)
1:24.885 (134,441 km/h) Andris GRIKIS, LAT, Estonia 21-10 07.08.2016 (RACE)
1:24.612 (134,874 km/h) Andris GRIKIS, LAT, Estonia 21-10 22.05.2016 (QUALIFY)

Mitjet
1:25.202 (133,941 km/h) Karline STALA, LAT, Active-Pro Racing, Mitjet 11.05.2013 (RACE)
1:25.323 (133,751 km/h) Stanislav SEREZHENKOV, RUS, Active-Pro Racing, Mitjet 10.05.2013 (QUALIFY)

Legends (Soome MV)
1:26.093 (132,554 km/h) Jesse KARI, FIN, AL-Härmä, Ford -34 Sedan 30.06.2018 (RACE)
1:26.342 (132,172 km/h) Jesse KARI, FIN, AL-Härmä, Ford -34 Sedan 26.06.2015 (QUALIFY)

A2000 Endurance
1:26.409 (132,070 km/h) Marius MISKUNAS, Edvinas MARDOSAS - AUTOMANAI, LTU, Honda Integra 18.05.2014 (RACE)
1:28.012 (129,664 km/h) Marius MISKUNAS, Edvinas MARDOSAS - AUTOMANAI, LTU, Honda Integra 17.05.2014 (QUALIFY)

Renault Clio Cup (Rootsi MV)
1:26.638 (131,720 km/h) Robert HELLING, SWE, Renault Clio 09.08.2014 (RACE)
1:26.126 (132,504 km/h) Robert HELLING, SWE, Renault Clio 09.08.2014 (QUALIFY)

BMW 325 Cup / Xtreme Race (Eesti MV, Soome MV)
1:27.192 (130,884 km/h) Allan TIGANE, EST, Vineda Racing, BMW 325i 30.04.2016 (RACE)
1:27.088 (131,040 km/h) Andre KIIL, EST, ALM Motorsport, BMW 325i 30.04.2016 (QUALIFY)

T1600 (Soome MV)
1:27.371 (130,615 km/h) Niko KANKKUNEN, FIN, LMM, Seat Ibiza 27.06.2015 (RACE)
1:27.139 (130,963 km/h) Niko KANKKUNEN, FIN, LMM, Seat Ibiza 26.06.2015 (QUALIFY)

ESTfield
1:28.709 (128,645 km/h) Fred ANSIP, EST 04.08.2013 (RACE)
1:29.055 (128,146 km/h) Fred ANSIP, EST 04.08.2013 (QUALIFY)

Kumho Challenge / S1600 (Läti MV)
1:29.637 (127,313 km/h) Nikolai GRYAZIN, LAT, Sports Racing Technologies, Peugeot 208 R2 30.04.2016 (RACE)
1:28.538 (128,894 km/h) Nikolai GRYAZIN, LAT, Sports Racing Technologies, Peugeot 208 R2 30.04.2016 (QUALIFY)

Crosskart Xtreme
1:30.419 (126,212 km/h) Urmo AAVA, EST, SpeedCar Xtreme 17.06.2016 (RACE)
1:31.033 (125,361 km/h) Joni Juhani PUOLITAIVAL, FIN, SpeedCar Xtreme 17.06.2016 (QUALIFY)

Latvian National Class (Läti MV)
1:31.233 (125,086 km/h) Janis VANKS, LAT, Opel Astra 30.04.2016 (RACE)
1:32.191 (123,786 km/h) Janis VANKS, LAT, Opel Astra 01.07.2018 (PRACTICE)

Esivedu (Superkross KV)
1:31.557 (124,644 km/h) Tõnu PEEK, EST, Ligur Racing, Honda Civic 11.05.2014 (RACE)
1:32.096 (123,914 km/h) Simo LIND, EST, ProREX Racing, Opel Astra 22.05.2016 (QUALIFY)

Rahvakross (Superkross KV)
1:32.124 (123,877 km/h) Erki KÜLVI, EST, Erki Sport, Honda Civic 05.10.2019 (RACE)
1:36.093 (118,760 km/h) Erki KÜLVI, EST, Erki Sport, Honda Civic 01.09.2019 (QUALIFY)

Noored (Superkross KV)
1:32.374 (123,541 km/h) Marko Andreas MURU, EST, Erki Sport, Honda Civic 07.08.2016 (RACE)
1:33.371 (122,222 km/h) Kristofer LUPP, EST, Erki Sport, Mitsubishi Colt 26.06.2016 (QUALIFY)

Tagavedu (Superkross KV)
1:32.447 (123,444 km/h) Marko SAU, EST, Erki Sport, BMW 318 12.05.2014 (RACE)
1:34.726 (120,474 km/h) Marko SAU, EST, Erki Sport, BMW 318 21.06.2015 (QUALIFY)

V1600 (Soome MV)
1:34.221 (121,119 km/h) Niko KALLIOKOSKI, FIN, AL-Härmä, Volkswagen Lupo GTI 29.06.2019 (RACE)
1:33.865 (121,579 km/h) Janne LÄHDE, FIN, UUA, Honda Civic 26.06.2015 (QUALIFY)

A3000+ (Nankang Endurance Academy)
1:35.381 (119,646 km/h) Domantas LADAUSKAS / Martynas SIDUNOVAS, LTU 21.09.2019 (RACE)
1:35.942 (118,947 km/h) Domantas LADAUSKAS / Martynas SIDUNOVAS, LTU 20.09.2019 (QUALIFY)

Youngtimer Cup (Läti KV)
1:35.502 (119,495 km/h) Urvo MÄNNAMA, EST, Lepp Motors, Opel Astra 01.09.2019 (RACE)
1:36.907 (117,762 km/h) Urvo MÄNNAMA, EST, Lepp Motors, Opel Astra 01.09.2019 (QUALIFY)

Lada 1600 (Läti MV, Superkross KV)
1:36.006 (118,868 km/h) Andrey KOZLOV, RUS, UGMK, Lada 2107 22.09.2018 (RACE)
1:35.735 (119,204 km/h) Andrey KOZLOV, RUS, UGMK, Lada 2107 01.09.2019 (QUALIFY)

Volga (Läti MV, Superkross KV)
1:37.297 (117,290 km/h) Antons DOLGOPOLOVS, LAT, GAZ 2410 07.08.2016 (RACE)
1:38.881 (115,411 km/h) Ainras SENFELDS, LAT, GAZ 2410 01.09.2019 (QUALIFY)

Lada 1300 (Läti MV, Superkross KV)
1:37.490 (117,058 km/h) Martins LAGZDINS, LAT, 22.09.2018 (RACE)
1:38.228 (116,179 km/h) Aivars LAIPNIEKS, LAT, Lada 21013 21.06.2015 (QUALIFY)

Volga 406 (Läti MV, Superkross KV)
1:38.607 (115,732 km/h) Raimonds ELBAKJANS, LAT 22.09.2018 (RACE)
1:40.574 (113,469 km/h) Raimonds ELBAKJANS, LAT 01.07.2018 (QUALIFY)

A2000 (Nankang Endurance Academy)
1:40.571 (113,472 km/h) Simo LIND / Urvo MÄNNAMA, EST, Lepp Motors, Opel Astra 21.09.2019 (RACE)
1:40.225 (113,864 km/h) Simo LIND / Urvo MÄNNAMA, EST, Lepp Motors, Opel Astra 20.09.2019 (QUALIFY)

A3000 (Nankang Endurance Academy)
1:42.175 (111,691 km/h) Laurynas ČERNECKAS / Dovydas JAKSTAS, LTU 21.09.2019 (RACE)
1:42.740 (111,077 km/h) Laurynas ČERNECKAS / Dovydas JAKSTAS, LTU 20.09.2019 (QUALIFY)

ABC Race (Läti KV, Superkross KV)
1:43.435 (110,330 km/h) Kristaps LAIPNIEKS, LAT, Honda Civic 01.09.2019 (RACE)
1:43.850 (109,889 km/h) Kristaps LAIPNIEKS, LAT, Honda Civic 01.09.2019 (QUALIFY)

* * * * * * *

Foto: Urmo SIBUL

MOTORINGRAJA VÕISTLUSSÕITUDE RINGIREKORDID AUTO24RINGIL:

Superbike
1:13.953 (154,314 km/h) Hannes SOOMER, EST, Enos Motorsport, Honda 19.05.2019 (RACE)
1:14.377 (153,435 km/h) Ville VALTONEN, FIN, KarkMK, Yamaha 10.09.2017 (QUALIFY)

Superstock 600
1:14.898 (152,367 km/h) Hannes SOOMER, EST, Kallio Racing, Yamaha 10.07.2016 (RACE)
1:14.757 (152,655 km/h) Hannes SOOMER, EST, Kallio Racing, Yamaha 09.07.2016 (QUALIFY)

Rookie 1000
1:16.805 (xxx,xxx km/h) Justas BUCNYS, LTU, BMW S1000 RR 01.09.2018 (RACE)
1:17.167 (147,887 km/h) Karol KADARIK, EST, BMW 18.09.2016 (QUALIFY)

Rookie 600
1:17.874 (146,544 km/h) Miikka KUOSMANEN, FIN, MP-Tuki, Yamaha 19.07.2015 (RACE)
1:17.738 (146,801 km/h) Miikka KUOSMANEN, FIN, MP-Tuki, Yamaha 18.07.2015 (QUALIFY)

Külgvankrid
1:18.459 (145,452 km/h) Petri MAKKULA / Timo KARTTIALA, FIN, ORMK / IMK, LCR-BMW 07.09.2013 (RACE)
1:17.873 (146,546 km/h) Petri MAKKULA / Timo KARTTIALA, FIN, ORMK / IMK, LCR-BMW 06.09.2013 (QUALIFY)

Star Service Cup (Jokamiesluokka)
1:19.491 (143,563 km/h) Perttu JUNTUNEN, FIN, MC Huhmari, Suzuki 05.07.2014 (RACE)
1:19.967 (142,709 km/h) Janne KOIVUNIEMI, FIN, HelRC, BMW 05.07.2014 (QUALIFY)

C klass
1:20.421 (141,903 km/h) Georg LEONOV, EST, 08.07.2017 (RACE)
1:20.869 (141,117 km/h) Andrius GIZAS, LTU, Kawasaki 19.05.2019 (QUALIFY)

Moto3
1:22.261 (138,729 km/h) Felix NÄSSI, FIN, HelRC, Honda 05.07.2014 (RACE)
1:21.968 (139,225 km/h) Felix NÄSSI, FIN, HelRC, Honda 05.07.2014 (QUALIFY)

Rahvaliiga
1:23.900 (xxx,xxx km/h) Erkki KRÜNBERK, EST, Suzuki GSX-R 1000 01.09.2018 (RACE)
1:24.098 (135,699 km/h) Mairon MEIUS, EST, Yamaha 19.05.2019 (QUALIFY)

SuperSport 300
1:25.661 (133,223 km/h) Niko LEHTIRANTA, FIN, TMK, KTM RC390 07.09.2019 (RACE)        
1:25.994 (132,707 km/h) Niko LEHTIRANTA, FIN, TMK, KTM RC390 07.09.2019 (QUALIFY)

Moriwaki Cup
1:28.642 (128,743 km/h) Akseli PUTKONEN, FIN, Imatran Moottorikerho, Moriwaki 14.07.2019 (RACE)
1:27.571 (130,317 km/h) Akseli PUTKONEN, FIN, Imatran Moottorikerho, Moriwaki 13.07.2019 (QUALIFY)

KTM RC390 Cup
1:29.600 (127,366 km/h) Vesa KALLIO, FIN, ValkMK, KTM 18.07.2015 (RACE)
1:29.396 (127,657 km/h) Vesa KALLIO, FIN, ValkMK, KTM 18.07.2015 (QUALIFY)

Retro Superbike
1:30.025 (126,765 km/h) Raimo KESSELI, FIN, MRC, Kawasaki 13.07.2019 (QUALIFY)
1:21.197 (140,547 km/h) Raimo KESSELI, FIN, MRC, Kawasaki 13.07.2019 (QUALIFY)

Classic
1:30.382 (126,264 km/h) Jari SIHVONEN, FIN, Yamaha 06.07.2013 (RACE)
1:23.897 (136,024 km/h) Tomi KAARTINEN, FIN, SVKMK, Honda 19.07.2015 (QUALIFY)

Honda CBR500R
1:32.793 (122,983 km/h) Felix NÄSSI, FIN, HelRC, Honda CBR500R 06.07.2014 (RACE)
1:32.829 (122,936 km/h) Aslan HASAN, FIN, HelRC, Honda CBR500R 05.07.2014 (QUALIFY)

Honda CBR250R
1:39.826 (113,265 km/h) Ville KANDELIN, FIN, WCRC, Honda CBR250R 06.07.2014 (RACE)
1:39.914 (114,218 km/h) Kari VEHNIÄINEN, FIN, KonnMK/UA, Honda CBR250R 05.07.2014 (QUALIFY)

Mini GP (Honda NSF100)
1:46.683 (106,947 km/h) Niko LEHTIRANTA, FIN, TMK, Honda NSF 100 09.07.2016 (RACE)
1:46.481 (107,174 km/h) Hugo-Brent FREIMANN, EST, Vihur Motosport, Honda NSF 100 07.09.2019 (QUALIFY)

Honda CBR125R
1:54.686 (99,506 km/h) Martin PÄRTELPOEG, EST, Äksi MK, Honda CBR125R 02.09.2012 (RACE)
2:01.998 (95,543 km/h) Martin PÄRTELPOEG, EST, Äksi MK, Honda CBR125R 01.09.2012 (QUALIFY)


Foto: Mait METSUR